orenbeldesi.com | Guncel Tarafsiz Haberin Dogru Adresi
TÜİK 2018 Ören Nüfusu 2152
Ören Beldesi Nüfusu 2152 Eynesil İlçesi Nüfusu 13.955
BAŞKAN ADAYLARI BELLİ OLDU
Eynesil ilçesi ve Ören Beldesinde Belediye Başkan adayları belli oldu
Paris sokakları alev alev
Akaryakıt zamlarını ülke genelinde protesto eden ‘sarı yelekliler Fransa çapında
BAŞKANA HAPİS CEZASI
Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu'na ‘hapis cezası verildi.
RABİA'NIN KATİLLERİ BULUNSUN
EYNESİL DE İTALYAN MAFYASI ÖRNEĞİ: OMERTA
TSK 81milyonun ordusudur.

TSK 81milyonun ordusudur.

  Bu haber 30 Nisan 2018, Pazartesi 13:13:48 eklenmiştir. 389 kez okunmuştur.
TSK 81milyonun ordusudur. İYİ Parti’li Çıray: Akar’ın Güle gitmesi rejim müdahalesidir

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e muhalefetin "çatı" adayı olmaması yönünde yaptıkları ziyaret iddiasına İYİ Partiden çok sert tepki geldi.

İYİ Parti’li Çıray: Akar’ın Güle gitmesi rejim müdahalesidir

Yİ Parti Başkanlık Divanı, Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında olağanüstü toplanarak Gül’e yapılan ziyareti değerlendirdi. Toplantı sonunda Genel Sekreter Aytun Çıray düzenlediği basın toplantısında, “Bu durum seçmen iradesine ve demokrasiye müdahaledir. Seçimlere katılan tüm partilere sözde gözdağıdır. Ancak deşifre olmuştur” dedi.

Akar ve Kalın’ın Abdullah Gül’e yaptıkları ziyareti yalanlamadığını belirten Çıray, şu mesajları verdi:

“Cumhurbaşkanı adayı olup-olmadığının tartışıldığı bir ortamda sayın Abdullah Gül’e böyle bir ziyarette bulunulması 24 Haziran milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini tehdit altında bırakan bir seçim ve rejim müdahalesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle Başkanlık Divanı olarak bu çok vahim olayı milletimizle paylaşma zorunluluğu duyduk.

FİİLİ BAŞKOMUTAN

Türk milletinin gözbebeği olan TSK’nın fiili başkomutanı, askeri darbe dönemlerini hatırlatırcasına kimin cumhurbaşkanı seçimlerine katılıp, kimin katılmayacağına müdahale edemez. Cumhurbaşkanlığı seçiminin tarafı olamaz. Bu durum saray ve onun hizmetkarı tarafından maksatlı olarak yaratılan toplumsal-siyasi kutuplaşmanın derinleşmesine neden olacaktır.

SARAY KOALİSYONU

 

Belli ki Saray koalisyonu ve onun hizmetindeki küçük ortığı kaybedeceklerinin korkusuyla hareket ediyorlar. Bu nedenle iktidarı elde tutmak için her yol mubahtır anlayışına Türk Ordusu alet edilemez. Cumhurbaşkanı 81 milyonun Cumhurbaşkanı olmayı başaramamıştır vye bunu da istememiştir. Ancak, TSK 81 milyonun ordusudur ve bu konuda bir zafiyet göstermemelidir.

YAMA OLAMAZ

Yaşanan bu durum TSK’nın iktitarın çaresizliğine yara bandı olarak kullanılması anlamına gelir ki, bu asla bağışlanacak ve kabul edilebilecek bir durum değildir. YSK, Saray koalisyonunun TSK desteğini aldığı varsayımından hareket ederek, yeni ve daha orjinal kanunsuzluklara imza atmaya kalkışabilir. Sayın Akar, saray koalisyonu operasyonunda saray sözcüsüne refakat ederek işte bu tür muhtemelen tam kanunsuzluklara zemin hazırlamış olmaktadır.

 

Sayın Gül’ün nasıl aday olacağına veya hangi partilerin onu aday olarak destekleyeceğine karışılmasını demokrasiye yönelik bir müdahale olarak mahkum ediyoruz. Bunların amaçları seçimlere katılan tüm partilere gözdağı vermektir. ancak deşifre olmuşlardır. Aziz Milletimiz iradesine, cumhuriyete ve demokrasiye bir kez daha kurulmuş olan bu kampası asla affetmeyecektir.”ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
 
 
31 Mart 2019 yerel seçimlerde Ören Belediye başkanı kimi görmek istersiniz?
MHP-Sabit Balcı
İYİ PARTİ-İsmet Kart
AKP- Mustafa Eren
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Ören-der piknik 2012
Ören Beldesi Cami
Ören Köyü Slayt
Ören Horonu Sazalanı Hatırası
Ören-der piknik 2011
[ Tümünü Göster ]

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
Karşıyaka, hakim, Fatih Tekke, basın toplantısı, canlı, Manisaspor, Türkiye, seksi, Bayern Münih, Türk, Haber, Kasımpaşa, , Bülent Ersoy, Sivasspor, Atletico Madrid, Mustafa Denizli, Yorum, gol, Sosyal, Hülya Avşar, Madonna, Yıldırım, gece, foto, Gökhan Ünal, Manchester City, Uğur İnceman, video, gol,
 
|   Copyright © 2014 orenbeldesi.com Tüm Hakları Saklıdır.

 Site içeriğinin veya materyallerin başka bir yerde izinsiz yayınlanması kesinlikle yasaktır. !